Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Bal Wszystkich Świętych

30 października w miejscowej szkole odbył się dziecięcy i uczniowski "Bal świętych i aniołów".

Po Mszy św. z kazaniem w kościele parafialnym dzieci przeszły do miejscowej szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. św. Jana Kantego, gdzie na sali gimnastycznej odbył się „Bal świętych i aniołów”. Za aniołki poprzebierały się najmłodsze dzieci, te nieco starsze powybierały sobie patronów, których umiały też przedstawić, jak choćby Gabrysia, która chętnie opowiadała o św. Łucji z Fatimy, za którą się przebrała.

Bal przygotowały siostry dominikanki z Białej Niżnej, a bezpośrednio w prowadzenie zabaw zaangażowane były postulantki z tego zgromadzenia. – Organizujemy bal, bo chcemy zapoznać dzieciaki ze świętymi, szczególnie z naszej diecezji. Chcemy także pokazać, że świętość dostępna jest dla każdego. Na lekcjach religii uczniowie poznawali m.in. dzieci, które zostały świętymi i przekonywały się, że to wcale nie jest tak, że tylko ksiądz, biskup czy siostra zakonna mogą być świętymi. Z przejęciem słuchały historii choćby o bł. Karolinie czy o świętych dzieciach fatimskich Hiacyncie i Franciszku – opowiada s. Julietta Homa, dominikanka z Białej Niżnej.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych dzieci ze szkoły w Białej Niżnej mają dzień wolny. Bal odbył się w ostatni przed tym świętem dniu nauki. – Nie żałujemy czasu, bo to dzieło wychowawcze. Zależy nam, by dzieci wzrastały, by formowały się, by dojrzewały do bycia odpowiedzialnymi, mądrymi ludźmi. W szkole wpatrujemy się w przykład naszego patrona św. Jana Kantego. Człowieka nauki, ale i człowieka bezbrzeżnie dobrego, miłosiernego – mówi Bożena Sekuła, dyrektor szkoły.

 

źródło: https://tarnow.gosc.pl/doc/5954380.Biala-Nizna-Swietosc-dla-kazdego

 

 

Galeria z tego wydarzenia

 

 

Data dodania: 2019-10-28 13:05:08
Data edycji: 2019-12-03 11:57:47
Ilość wyświetleń: 97

Patron szkoły

Św. Jan Kanty
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Kalendarz

Konkursy

>>>Informacje >>>ogłoszenia >>>wyniki
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook